Spectacol muzical coregrafic dedicat zilei de 1 Martie

Asociația ”Tradiție și Spiritualitate Vâlcea” în parteneriat cu Primăria și Consiliul Local al Municipiului Giurgiu, televiziunea HELLO TV și Asociația ”UMANISM” organizează joi, 26 februarie, ora 17.00, la Ateneul ”Nicolae Bălănescu”, spectacolul muzical coregrafic ”Cântați cu noi, dansați cu noi”.
Spectacolul este realizat de trupa ”Supercalifragilistic” și Valentin Adrian Iliescu și este oferit gratuit copiilor și cadrelor didactice din școlile din municipiu, cu ocazia zilei de 1 Martie.
Trupa Supercalifragilistic este o trupă de revistă înființată de Asociația ”Tradiție și spiritualitate Vâlcea” și este alcătuită din copii și tineri cu vârste cuprinse între 5 și 18 ani care organizează regulat spectacole gratuite pentru copii și tineret.
Asociația organizează și desfășoară numeroase evenimente, atât în mediul urban cât și în cel rural și are caracter formativ-educativ, cultural, social, sportiv și științific.
De asemenea, în cadrul organizației funcționează și televiziunea online Hello TV, adresată românilor de pretutindeni.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul VIATA PE UN PERON … CU DRAGOSTE